‘Ik heb nu meer tijd om leerlingen écht te leren kennen’

‘Ik vind het mooi om te zien hoe we als school in een korte tijd veel hebben bereikt als het gaat om meer persoonlijk onderwijs op maat’, vertelt Nancy Buise, docent bewegen en sport en mentor vmbo-b. ‘Het is echt uniek hoe we samen met leerlingen, ouders en externe relaties de leerling centraal hebben gesteld en in dialoog zijn gegaan over hoe ons onderwijs in de toekomst eruit moet zien. Een van de eerste belangrijke veranderingen die we dit schooljaar al hebben doorgevoerd is dat we als mentor meer tijd hebben gekregen om onze leerlingen écht te leren kennen.’

Communicatie
‘Het schooljaar zijn we begonnen met een startgesprek met alle leerlingen en ouders. Al in de eerste schoolweek heb ik hierdoor uitgebreid kennis met hen gemaakt. Daar heb je het hele jaar profi jt van. Tijdens zo’n startgesprek maak je onder meer afspraken over de onderlinge communicatie tijdens de rest van het schooljaar en kom je te weten welke leerdoelen de leerling zichzelf stelt. Ook krijg je een beeld van de persoonlijke omstandigheden. En als mentor vertel je iets over jezelf.Je bouwt aan een band. Dan is het de rest van het schooljaar makkelijker om over de interesses van de leerling door te praten of te informeren naar de thuissituatie. En voor leerlingen en ouders verlaag je de drempel om de mentor op te zoeken.‘

Klein clubje
Dit schooljaar ben ik samen met een collega de mentor van een klas van 17 leerlingen. Daarvan heb ik negen leerlingen onder mijn hoede. Dat is een mooi klein clubje waarover ik mijn aandacht goed kan verdelen. Ik zie deze leerlingen tijdens mijn vaklessen en een uur in de week tijdens de mentorles. Het mooie van dit duo-mentorschap is dat mijn collega en ik elkaar kunnen aanvullen en vervangen. Ik ben bijvoorbeeld door mijn lessen bewegen en sport erg gericht op sociale vaardigheden van leerlingen. Mijn collega kan leerlingen heel goed ondersteunen in het maken en plannen van huiswerk. En als ik er niet ben, omdat ik drie dagen in de week werk, is mijn collega er. Zo kunnen onze leerlingen altijd bij een mentor terecht.’ 

  • Beoordeel dit item
    (0 stemmen)
  • Gepubliceerd in Onderwijs
  • Lees 1730 keer
terug naar boven