‘Wij helpen leerlingen de juiste keuze te maken’

‘Het nieuwe concept van ons Open huis à la carte laat zien wie we als school zijn en in welke richting onze onderwijsvernieuwing zich nog verder ontwikkelt. Een school waar ontmoeting centraal staat. Want alleen op die manier kunnen we onderwijs op maat bieden en leerlingen persoonlijk begeleiden. Aan het begin van het schooljaar voeren onze mentoren startgesprekken met alle leerlingen en hun ouders. Deze lijn trekken we door naar ons Open huis.’

Aan het woord zijn (op de foto v.l.n.r.) Geert Beckers, Sjraar Arts en Jos Hebben, als teamleiders verantwoordelijk voor de contacten met de basisscholen en de voorlichting aan leerlingen van groep 7/8. ‘Wij helpen leerlingen de juiste keuze te maken’, zegt Geert Beckers. ‘Daarom start het Open huis met een welkomstgesprek. Een docent bespreekt met de leerling en zijn of haar ouders welke vragen ze hebben en waar ze terecht kunnen voor informatie. Er zijn workshops over allerlei onderwerpen zoals het nieuwe mentoraat, begeleiding bij dyslexie, Cambridge Engels en techniekonderwijs. En er is een vakkenmarkt en vraag- en ontmoetingsruimte. Met het Open huis en onze masterclasses geven we een kijkje in onze keuken. We bieden leerlingen aan om een dag mee te lopen. Dan ervaar je of je je thuis voelt op onze school. Leerlingen en ouders die vragen hebben kunnen altijd bij ons terecht.’

Leerling centraal
Sjraar Arts: ‘De nieuwe opzet van het Open huis past bij de cultuuromslag die we binnen onze school aan het maken zijn. Het gesprek met de leerling, hen begeleiden in hun persoonlijke ontwikkeling, de dialoog met collega’s en externe relaties en zorgen voor een prettige leeromgeving zijn de pijlers van ons beleid. Daar past ook een andere organisatie bij. We werken nu in kleinere teams rondom een groep leerlingen. Per 15 leerlingen is een mentor verantwoordelijk voor het welbevinden van de leerlingen. Op deze manier staat onze leerling echt centraal.’

Keuzemogelijkheden
‘Onze school biedt vele voordelen’, vervolgt Jos Hebben. ‘We hebben veel expertise in huis en bieden op alle fronten extra’s. Zowel op het gebied van de begeleiding als op het cognitieve vlak. Zo hebben we een coachcorner waar leerlingen tijdelijk persoonlijk worden gecoacht als de omstandigheden hierom vragen.’

We hebben talentklassen voor vmbo-leerlingen, een zeer uitgebreid aanbod in techniekopleidingen en vwo-leerlingen kunnen zich in drie talen extra ontwikkelen. We bieden leerlingen nu al veel keuzemogelijkheden om het beste uit zichzelf te halen en dat gaan we vanaf komend schooljaar nog verder uitbreiden.’ 

Raayland College geeft kijkje in de keuken met Open huis à la carte
Op 20 januari a.s. zijn alle leerlingen van groep 7/8 samen met hun ouders en vrienden welkom tijdens het Open huis van het Raayland College. Dit jaarlijks terugkerende evenement is deze keer in een geheel nieuw jasje gestoken. Passend bij de onderwijsvernieuwingen die de school doorvoert, begint het Open huis à la carte met een persoonlijk welkomstgesprek waarin de leerlingen hun eigen menu voor het Open huis kunnen samenstellen. À la carte dus.

  • Beoordeel dit item
    (0 stemmen)
  • Gepubliceerd in Onderwijs
  • Lees 1990 keer
terug naar boven